Roleta zewnętrzna elewacyjna

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Anwis
  • Dostępność: Jest

Roleta zewnętrzna elewacyjna to typ osłony montowany głównie w przypadku budynków już otynkowanych, gdzie nie można zastosować rolet podtynkowych. Wykorzystywany jest zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych, w tym m.in. do zasłaniania witryn sklepowych. Chroni wnętrza budynków przed nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem, a ponadto stanowi zabezpieczenie wnętrza przed wandalizmem i włamaniem.

Pozostałe zalety rolet elewacyjnych:

  • wysoka izolacyjność akustyczno-termiczna,
  • ochrona otworów okiennych i elewacji przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych,
  • szeroki wachlarz kolorów, rolety dostępne zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej stylistyce,
  • rozwiązanie energooszczędne.

Montaż rolet fasadowych elewacyjnych

Rolety fasadowe elewacyjne montowane są we wnęce okiennej lub drzwiowej. Ich zaletą jest możliwość mocowania do już wykończonych budynków. Ponieważ skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym, dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych. Montaż rolet fasadowych przebiega co prawda dosyć szybko, jednak wymaga dokonania odpowiednich pomiarów i fachowej wiedzy. W ramach naszych usług oferujemy Państwu profesjonalną instalację osłon oraz fachowe doradztwo przy ich wyborze. Działamy na terenie miejscowości takich jak Ożarów Mazowiecki, Pruszków i okolice. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat prosimy o kontakt.

Sposoby montażu:

We wnęce okiennej: zalety stabilny estetyczniejszy wygląd, lecz górna kaseta nieznacznie zasłania światło szyby, ale za to mało wystaje poza lico ocieplenia.

Na murze lub ociepleniu: zalety nie zasłania światła szyby, wady mało stabilny montaż, jeżeli mamy docieplony budynek z zewnątrz wełną lub styropianem oraz wystająca górna skrzynka rolety. Przy montażu na ociepleniu można zastosować tuleje dystansowe do ustabilizowania rolety na elewacji, ale to rozwiązanie zdecydowanie podnosi koszty montażu.

,