ROLETY ZEWNĘTRZNE

5ee98a70f01ce rol zew BECKLEVER
blank
blank
blank
ROLETY ZEWNĘTRZNE

Firma Iskra proponuje swoim Klientom rolety zewnętrzne, które stanowią znakomite zabezpieczenie przed słońcem, upałem lub mrozem, zmniejszają docierający z zewnątrz hałas oraz podnoszą bezpieczeństwo budynku. Nasza firma zajmuje się doborem i montażem rolet zewnętrznych na różnych etapach budowy domów lub lokali, czy też w budynkach już istniejących.

Dodatkowa izolacja termiczna dzięki roletom zewnętrznym

Rolety zewnętrzne są bardzo dobrą, dodatkową izolacją termiczną, która przydaje się zarówno zimą, jak i latem. Podczas panujących na zewnątrz wysokich temperatur roleta zewnętrzna zabezpiecza okna i drzwi przed zbytnim nagrzewaniem się. W razie mrozów ogranicza ucieczkę ciepła i stanowi dodatkową warstwę izolacyjną. Zamknięcie rolet podczas nieobecności w domu, lokalu użytkowym sprawi, że łatwiej będzie w nim utrzymać pożądaną temperaturę, co zmniejsza koszty funkcjonowania klimatyzacji czy ogrzewania.

Rolety zewnętrzne jako warstwa izolacji akustycznej

Rolety zewnętrzne mogą być również warstwą izolacji akustycznej. Ograniczają hałas, co bywa przydatne szczególnie w budynkach usytuowanych w pobliżu ruchliwych ulic, zakładów przemysłowych lub usługowych.

Zwiększenie bezpieczeństwa za sprawą rolet zewnętrznych

Ważną funkcją rolet zewnętrznych jest też zwiększenie bezpieczeństwa. Rolety zewnętrzne sprawiają, że dostanie się do wnętrza przez osoby niepowołane jest utrudnione. Zabezpieczają one również okna i drzwi przed wybrykami chuligańskimi, np. uszkodzeniem szyb. Zastosowanie rolet zewnętrznych antywłamaniowych sprawia, że budynek jest chroniony również przed zaplanowanymi próbami włamań i kradzieży.Rolety zewnętrzne są dostępne w kilku rodzajach, różniących się sposobem montażu.

Rolety naścienne

Rolety naścienne (elewacyjne) są mocowane bezpośrednio na zewnętrznych ścianach budynku. Ich wielką zaletą jest to, że mogą być założone w dowolnym momencie, ponieważ nie wymagają dużej ingerencji w strukturę ścian. Sprawdzają się dobrze w już istniejących budynkach, mogą służyć zarówno do ochrony okien, jak i drzwi tarasowych i balkonowych.

Rolety naokienne

Rolety zewnętrzne naokienne montowane są bezpośrednio nad ościeżnicą okna. Ich zaletą jest mały stopień ingerencji w konstrukcję budynku. Za sprawą swojej konstrukcji ograniczają one nieco ilość światła, które przedostaje się do środka pomieszczenia. Jednak ich dodatkową cechą jest to, że są mniej zauważalne w całej bryle budynku i nie wpływają w dużym stopniu na jego wygląd. Na stronach www.noveo.com.pl lub www.anwis.pl są dokładnie opisane systemy.

Rolety podtynkowe

Zaletą rolet podtynkowych jest to, że kiedy są odsłonięte trudno je dostrzec. Są one w całości ukryta w konstrukcji ściany. Ich montaż nie wpływa więc na wrażenia estetyczne i wygląd obiektu. Dobrym rozwiązaniem jest przewidzenie ich obecności jeszcze na etapie budowy lub wykańczania ścian zewnętrznych.

,