żaluzje fasadowe

żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to wygodna i nowoczesna forma ochrony budynku przed nasłonecznieniem. Systemy mocowane na zewnątrz budynku dają możliwość ochrony przed nagrzewaniem się wnętrza, a jednocześnie są znakomitym elementem dekoracyjnym. Żaluzje fasadowe świetnie pasują do budynków mieszkalnych i użytkowych zaprojektowanych w stylu modernistycznym, jednak sprawdzą się również na innych obiektach, nadając im nieco bardziej nowoczesny wygląd. Poza swoją funkcją ochronną są również niezwykle estetyczne.

Żaluzje zewnętrzne montowane na fasadzie budynku

Ważną cechą żaluzji zewnętrznych montowanych na fasadzie budynku jest też to, że umożliwiają one płynną regulację przyciemnienia. Mogą być więc dostosowane do potrzeb w zależności od pory dnia. Dostępne systemy automatycznego sterowania pozwalają na bardzo dokładne ustawienie ilości przepuszczanego światła, dając możliwość łatwego wyboru optymalnej proporcji między komfortem termicznym a pożądanym doświetleniem wnętrza. Istnieje możliwość podłączenia żaluzji do inteligentnego sterowania, które pozwoli nam ustawić lamele pod odpowiednim kątem w zależności od nasłonecznienia budynku oraz pory dnia.

Konstrukcja i sposób montażu żaluzji fasadowych

Żaluzje fasadowe są wykonywane z aluminium, są więc bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Dobrze znoszą zarówno opady deszczu, jak i niewielkie podmuchy wiatru, nie trzeba się więc martwić o stabilność i trwałość konstrukcji. Żaluzje fasadowe mają czujniki wiatru, które mogą wysyłać sygnał do żaluzji, za sprawą którego ulega ona złożeniu, co eliminuje jej ewentualne uszkodzenia w razie silniejszego wiatru. Masa żaluzji fasadowej jest spora, lecz jest ona mocowana bezpośrednio do muru, co daje jej odpowiednią stabilność.

Żaluzje fasadowe gwarantują duży komfort użytkowania, wysoką wartość użytkową i bardzo atrakcyjny wygląd. Firma Iskra zapewnia fachowe doradztwo przy wyborze optymalnego rozwiązania i w pełni profesjonalny montaż, który jest gwarancją długiego okresu użytkowania.

,