Rolety zewnętrzne podtynkowe Solido

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Anwis
  • Dostępność: Jest
Rolety zewnętrzne podtynkowe Solido instalowane są zarówno w dopiero co wznoszonych budynkach, jak i w tych wykończonych. Stanowią rozwiązanie nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale i estetyczne. Ogromną zaletą ich konstrukcji jest możliwość wmontowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu nie jest ona widoczna. Warto podkreślić, że instalując roletę podtynkową, nie ingerujemy w konstrukcję okna czy drzwi. Wystarczy bowiem wykonać jedynie wnękę w nadprożu okiennym. Na korzyść tego typu rolety przemawia także łatwy dostęp do klapy rewizyjnej, która pozwala na sprawne przeprowadzanie prac konserwacyjnych i serwisowych.
 
Przy montażu rolety zewnętrznej podtynkowej istotne jest:
  • odpowiednie dobranie grubości docieplenia (uniknięcie wystawania skrzynki poza lico tynku),
  • odpowiednie wykonanie nadproża (trzeba pamiętać o dociepleniu nadproża za skrzynką górną),
  • wybranie firmy doświadczonej w montowaniu tego typu rolet (z pozoru proste, ale może pojawić się wiele nieoczekiwanych problemów),
  • instalacja elektryczna pod rolety.

 

Co cechuje rolety zewnętrzne podtynkowe?

Rolety zewnętrzne podtynkowe cechuje zarówno funkcjonalność, jak i wysokie walory estetyczne. Ich główną rolą jest ochrona wnętrz przed zbytnim nagrzewaniem, a dodatkowo izolacja akustyczna. Rolety podtynkowe słyną także ze skutecznego zabezpieczenia okien przed aktami wandalizmu, a nawet przed włamywaczami. Dzięki precyzyjnemu wykończeniu i szczelności zapobiegają niszczeniu otworów okiennych i elewacji na skutek wilgoci czy innych czynników atmosferycznych. Co więcej, rolety podtynkowe można zintegrować również z moskitierami, które chronią przed wpadaniem do wnętrza owadów i zanieczyszczeń. Ponieważ osłony te występują w wielu kolorach, można je dopasować do stylistyki praktycznie każdego budynku. Ponadto istnieje też możliwość nałożenia na prowadnice pancerza rolety półokrągłych nakładek, co dodatkowo podnosi jej estetykę.

,