Roleta zewnetrzna naokienna Becklever

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Anwis
  • Dostępność: Tel.

Rolety nadstawne do zabudowy obustronnej

Rolety nadokienne, zintegrowane z oknem, wyposażone w skrzynkę PCV. Są montowane razem z oknem we wnęce pod nadprożem. Gwarantują dostęp do skrzynki od dołu, z wnętrza pomieszczenia. Dzięki czterem wariantom zabudowy rolety te są uniwersalne, polecane zarówno do nowego, jaki i starego budownictwa.

ZALETY

  • łatwość w przygotowaniu nadproża
  • ukrycie skrzynki i prowadnic rolety pod tynkiem;
  • różnorodne możliwości zabudowania skrzynki wewnątrz pomieszczenia
  • izolacja termiczna dzięki wkładce izolującej
  • możliwość zastosowania moskitiery wbudowanej w skrzynkę
  • łatwy dostęp do wnętrza rolety poprzez dolną rewizję

Możliwość zastosowania dodatkowej wkładki termicznej.

Skrzynka z wkładką termiczną może być stosowana dla okien energooszczędnych - współczynnik izolacji rolety wynosi U=0,8 jest potwierdzony certyfikatem z IFT Rosenheim.

rolety materiałowe

Rolety zewnętrzne naokienne, instalowane na etapie osadzania stolarki okiennej, przystosowane są do montażu z większością systemów stolarki okiennej i drzwiowej. Montażu skrzynki rolety i prowadnic dokonuje się na ramie okiennej lub drzwiowej przed ich osadzaniem we wnęce. System ten dzięki rozwiązaniom technicznym umożliwia wiele sposobów zabudowy skrzynki i prowadnic: zabudowa od wewnątrz, zewnątrz, całkowita lub dzięki dużej gamie oklein może pozostać niezabudowana. W fazie budowy budynku lub wymiany stolarki otworowej należy uwzględnić wysokość skrzynek rolety naokiennej i o tę wartość zwiększyć wysokość otworów pod okna lub drzwi. Dostęp do klapy rewizyjnej od wewnątrza budynku.

Rolety podtynkowe - Spośród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku osłon okiennych rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również do obiektów już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, wymagają jednak wykonania wcześniej wnęki w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonywać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócenia prywatności domowników.

Przesłony zewnętrzne stanowią istotny element wyposażenia budynku. Odpowiednio dobrane będą przez lata gwarantowały komfort, bezpieczeństwo, a także energooszczędność użytkowania.

W okresie od  01 października 2010 r. do 31 maja 2011 roku firma ANWIS realizowała projekt uruchomienia produkcji elementów do systemów osłon zewnętrznych wraz z budową budynku produkcyjnego. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu państwa.

http://www.anwis.pl/