Baza wiedzy

Sposoby i miejsca montażu moskitier

Latem bardzo chętnie spędzamy czas przy otwartych oknach. Jest to również okres największej aktywności wszelkiego rodzaju owadów, których nie chcemy gościć w naszych domach. Aby zapobiec w domu niepożądanych insektów, warto zamontować moskitierę. Gdzie mogą być montowane moskitiery i jakie są sposoby ich montażu? Zapraszamy do wpisu.

Gdzie montowane są moskitiery?

Moskitiery chroniące przed owadami bez przeszkód możemy zamontować na oknach, a także na drzwiach, w tym również na drzwiach balkonowych i tarasowych. Moskitiery drzwiowe to jakby dodatkowe drzwi, które mogą być zarówno otwierane, jak i przesuwne. Szeroki wybór moskitier drzwiowych i okiennych znajdziemy w ofercie firmy Iskra – specjalisty osłon okiennych – rolet, żaluzji, markiz i moskitier.

Jakie są sposoby montażu moskitier?

Moskitiery są dostępne w różnych wariantach mocowań. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są moskitiery ramkowe do okien, montowane z zewnętrznej strony ramy okiennej. Ramka mocowana jest wzdłuż całego obwodu ramy za pomocą uchwytów obrotowych, blaszek odchylanych, magnesów lub listew magnetycznych. Dużą zaletą ramek jest to, że jej instalacja nie wymaga ingerencji w profil okna. Nie musimy wiercić żadnych otworów, a montaż możemy wykonać we własnym zakresie. Ramkę bez problemu możemy zdemontować na okres zimowy. Moskitiery okienne występują również, jako moskitiery rolowane, które w razie potrzeby można podnosić. W ofercie firmy Iskra znaleźć można również wygodne moskitiery przesuwne, moskitiery otwierane  na zawiasach, a także moskitiery plisowane – przystosowane do zasłaniania dużych powierzchni. 

Moskitiery drzwiowe i okienne to skuteczny, łatwy w montażu i niedrogi sposób ochrony przed nieproszonymi insektami, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem w mieszkaniu podczas ciepłych letnich miesięcy.