Baza wiedzy

Verticale czyli żaluzje pionowe. Co warto wiedzieć?

Żaluzje pionowe określane są również terminem Verticale i są jednym z podstawowych rodzajów przesłon okiennych. Pionowe dekoracje ścienne doskonale sprawdzają się w dużych oknach, których wymiary znacznie odbiegają od standardowych. Najczęściej żaluzje pionowe można spotkać w pomieszczeniach biurowo-konferencyjnych. Charakteryzują się klasyczną elegancją, różnorodną kolorystką i prostą obsługą. Sprawdźmy, czym jeszcze się wyróżniają i czy warto w nie inwestować?

Czym charakteryzują się żaluzje pionowe?

Żaluzje pionowe wyposażone są w aluminiowe szyny i obrotowe lamele o różnej szerokości, wykonywane z materiałów tekstylnych najwyższej jakości lub PCV. Paski materiału przymocowane są wewnątrz szyny do specjalnych wieszaków. Szyny montowane są do ściany lub sufitu w sposób inwazyjny i dostępne są w uniwersalnej, jasnej kolorystyce. Instaluje się je za pomocą wysięgników lub klipsów montażowych. W większości przypadków zintegrowane są z napędem elektrycznym, za pomocą którego można szybko i wygodnie sterować ruchem żaluzji z mechanizmem koralikowym. Alternatywnym sposobem jest sterowanie standardowe za pomocą sznurka i łańcuszka. Żaluzje przesuwają się wzdłuż szyny prowadzącej, a kąt obrotu lameli to 180° lub 360°. Obracające się lamele to gwarancja pełnej kontroli nad ilością i kierunkiem wpadającego światła, a także skuteczne zabezpieczenie przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia.

Interesującym sposobem wykorzystania żaluzji Verticale jest ich adaptacja na ściankę działową. Mogą one także zasłaniać przeszklone ściany w biurowcach, izolując pokój od wzroku innych pracowników i zapewniając prywatność. Lamele w żaluzjach Verticale zsuwają się i rozsuwają w sposób zgodny z konkretnymi potrzebami użytkownika. Rekomendowane produkty posiadają atest higieniczny i certyfikat niepalności. Warto również zwrócić uwagę na żaluzje z zabezpieczeniem Child Safety, chroniący najmłodszych użytkowników przed przypadkowym zaplątaniem się w mechanizm koralikowy.

Czy warto inwestować w żaluzje pionowe?

Verticale to praktyczny i funkcjonalny system osłonowy, którego niewątpliwą zaletą są szerokie możliwości regulacji dopływu światła. Lamele Verticale mogą osiągać nawet 400 cm wysokości. Standardowe żaluzje pionowe doskonale nadają się do aranżacji przestrzeni komercyjnych i biurowych, ale nie tylko. Dostępne są wielu wariantach materiałowych i kolorystycznych, dlatego z powodzeniem można je zastosować również w przestrzeniach mieszkalnych. Dekoracyjne lamele mogą być delikatnie prześwitujące albo zapewniać 100% zaciemnienia. Nowoczesne żaluzje Verticale wyróżniają się interesującym designem i świetnie komponują się we wnętrzach o stylistyczne minimalistycznej. Lamele można wypinać i dowolnie zamieniać miejscami, tworząc w ten sposób niebanalne kompozycje barwne, które podkreślą charakter każdego wnętrza.

Żaluzje Verticale dostępne są w kilku wariantach zwijania – do strony lewej lub do strony prawej, od środka na boki albo z dwóch boków do środka. Można je ze sobą dowolnie łączyć bez wpływu na odbiór wizualny i tym samym zwiększać powierzchnię roboczą systemu osłonowego. Interesującym rozwiązaniem są żaluzje pionowe skosy, przeznaczone na ściany pochyłe. Standardowa szerokość lameli to 127 cm lub 89 cm. Żaluzje pionowe są funkcjonalne i niezawodne, a dodatkowo nie wymagają przeprowadzania skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.